FXLion Nano Three 14.8V/150WH V-Lock Wireless
Pickup attualmente non disponibile presso Westerblokker 23a
Fxlion Nano Three 14.8V/150Wh V-lock Wireless Studio Battery
The wireless version of Fxlion Nano Three 14.8V/150Wh V-lock battery is suitable for small devices and also works as a power bank for mobile devices. Its compact size makes it an optimal choice for gimbals and smaller camera setups. The battery is equipped with a robust USB-C output powerful enough to charge USB-C-enabled devices, including Apple MacBook and similar laptops.
A New Design with a Built-in Wireless Charger
The newly designed battery boasts an integrated wireless charger to keep your phone powered on the go with a maximum output of 15W.
Built-In Protection Circuit
Key Features of the Fxlion Nano Three 14.8V/150Wh V-lock Wireless Studio Battery
- Voltage: 14.8V
- Capacity: 10.2 Ah / 150 Wh
- Working current: 12 A (max.)
- USB-A output: 5 V/2.4 A | 9 V/2 A | 12 V/1.5 A
- USB-C input/output: 5 V/3 A, 9 V/3 A, 12 V/3 A, 15 V/3 A, 20 V/3 A (up to 60 W max)
- D-Tap input/output: Yes (double functionality)
- Wireless charging power: 15 W max.
- Dimensions (LxWxH): 103 x 74 x 77 mm
- Weight: 780g
Package Contents
- 1x Fxlion Nano Three 14.8V/150Wh V-lock wireless studio battery